Mutluluk Çubuğu Ve Penil Protez Hakkında Her Şey

Aynı zamanda penil protez olarak da adlandırdığımız bu protezler, doğal yolla erekte olamayan erkek bireyler için uygulanan kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Birçok farklı yapıda protez şeklinden oluşan mutluluk çubuğu yöntemleri vardır. Ama temel olarak iki farklı başlıkta bunları incelememiz mümkün. Bunlar; bükülebilir tek parçalı mutluluk çubuğu ve şişirilebilir çok parçalı mutluluk çubuğu olarak ele alınır.

Tek Parçalı Mutluluk Çubuğu Nedir?

Tek parçalı protez sistemimizde, vücut içine yerleştirilen bir çift çubuğun bükülme fonksiyonu sayesinde hareket gerçekleşir. Deri altına yerleştirilen çubuklarımız, vücuttaki kanın hareketi sayesinde şişerek harekete geçen bir mutluluk çubuğu sistemidir.

Şişirilebilir Üç Parçalı Mutluluk Çubuğu Nedir?

Bu protez şekli, doğala oldukça yakın bir sistemde çalıştığı için daha çok tercih edilmektedir. Bu protezle görsel olarak doğal halinizden bir fark görmeniz imkânsızdır. Çünkü tüm protez sistemi vücut içinde kalmaktadır. Şişirilebilir protezde, farklı türlerine göre ende ve boyda genişleme fonksiyonu mevcuttur.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Penil protez ameliyatı elbette cerrahi bir işlem gerektirir. Bu cerrahi uygulama, farklı teknikleri olan bir işlemdir. Dolayısıyla doktorun izleyeceği yol ve hastanın protez seçimine göre cerrahi işlemin süreci değişmektedir. Yine de genel hatlarıyla inceleyecek olursak; genel anestezi altında yaklaşık 1 saat süren bir operasyondur. İşlem sırasında penil protez, penisin üzerinde, karnın altında bir seviyede testis torbasına yerleştirilir. Bu cerrahi işlem, karın dokusu ve penisin birleştiği yerde ya da testis torbası ile penisin birleştiği nokta altında yapılır.

Ameliyat Sonrası

Penil protez ameliyatı esnasında fazla kan kaybı yaşanmaz çünkü her hangi bir doku çıkarımı söz konusu değildir. Ameliyat sonrası hasta, 1gece hastanede müşahede altında tutulabilir ancak gerekli görülemezse ameliyat sonrası taburcu da olabilir. Buna ameliyattan sorumlu doktorun karar vermesi en doğrusudur.

Mutluluk çubuğu implantasyonu sonrası doktorunuz gerekli gördüğü takdirde ağrı kesici veya antibiyotik kullanımı gerçekleşir. Ameliyat sonrası, testis torbası ve peniste 3-4 haftalık bir ağrı süreci yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda morarma ve şişlik oluşumu da normaldir. Protez ameliyatı sonrasında, ilgili hekiminizin de onayını aldığınız takdirde yaklaşık 4-6-8 hafta içinde cinsel aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Bu süre hastanın iyileşme sürecine göre değişmektedir.

Hasta tamamen iyileştiğinde eski rutinine dönebilir. Bunun için bir engel yoktur. Aynı zamanda penil protez sonrası doğal yollarla çocuk sahibi olmakta da hiçbir engel bulunmamaktadır. Protez, hastanın cinsel ilişkideki orgazm, boşalma ve zevk alma oranını hiçbir şekilde etkilemez.

Mutluluk Çubuğu Maliyeti

Bu cerrahi işlem için tek bir fiyat vermek doğru olmaz. Hastanın tercih edeceği protez biçimi ve doktorun uygulayacağı teknik gibi birçok değişkeni olan bir işlemdir. Konu hakkında doğru bilgi için ürün sağlayıcı firma ile iletişime geçmek en doğrusudur.

Ameliyatların Başarı Oranı

Penil protez işlemi,  %95 oranında olumlu sonuç gösteren bir müdahaledir. Aynı zaman da bu memnuniyet, işlemi geçirmiş hastalar için de geçerlidir. Ameliyat sonrasında birçok hastadan olumlu geri dönüşler alınmıştır.

Leave a Comment